SAÇ EKİMİ

Çoğu zaman saç çizgisinin geriye doğru çekilmesiyle başlayan ve tepe bölgelerdeki saç tellerinin seyrelmesiyle devam eden kalıcı saç dökülmesine erkek tipi saç dökülmesi adı verilir. Erkeklerin yanı sıra kadınlarda da görülebilen bu dökülmeye karşı en doğal ve kalıcı çözüm saç ekimidir.

SAKAL BIYIK EKİMİ

Erkeklerin en önemli aksesuarlarından biri de sakal ve bıyıktır. Genellikle hormonal bozukluğa bağlı olarak ya da yanma, yaralanma ve kimyasala maruz kalma gibi durumlar sonucu sakal ve bıyık istenilen sıklıkta çıkmayabilir. Bu durum kişilerde öz güven eksikliğine ve sosyal anlamda sıkıntılara neden olabilir. 

KAŞ EKİMİ

Tıbbi nedenlerle veya yanlış alınma sonucu kaşları azalanlar, ince kaş yapısı olanlarda ve kaş şeklinden memnun olmayanlar kaş ekimi yaptırabilir.

HÜCRESEL TEDAVİ

Güncel çalışmalar kök hücrelerin yenileyici ve tamir edici tıp alanında tedavi amaçlı olarak kullanılabilecek önemli ve etkili bir kaynak olduğunu göstermektedir.

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Erkek tipi saç dökülmesi yani kalıcı tip saç dökülmesi olan herkes yaptırabilir. Çünkü saç ekiminde temel olan iki kulak arası ensenin üst bölümündeki dökülmeme özelliğine sahip olan saçların alınıp açık olan yerlere aktarılmasıdır. Bu da erkeksi tip dökülmede mevcuttur. Yani, elimizde sağlıklı saç olması lazım. Dolayısıyla hem erkeklerde hem kadınlarda yapılan bir iştir ama kadınlara erkek tipi saç dökülmesi teşhisi koymamız lazım. Saç ekimi iki kulak arası ensenin üst bölümündeki sık ve sağlıklı saçların bir kısmının alınarak açık olan alanlara aktarılması işlemidir. 6-7 saat içerisinde biter ve lokal anestezi altında yapılır.

BİZ SİZİ ARAYALIM?